Witaj w świecie dobrych i trwałych doświadczeń

Trening Pozytywnej Neuroplastyczności

Są dwie wersje Twojej przyszłości. Jakie będzie Twoje życie, jeśli nie zajmiesz się swoimi nawykami myślowymi? Co może się stać, jeśli świadomie zaczniesz przebudowywać strukturę swojego mózgu na poziomie neuronalnym, aby odczuwać więcej radości i spełnienia
w życiu?

„Oprogramowanie” naszego mózgu to nie coś, co widzimy gołym okiem. Zachowania, do których nas ono prowadzi umykają nam każdego dnia. Jeśli dziś nie zmienię znienawidzonej pracy, nie doprowadzi mnie to do wypalenia zawodowego w przyszłym tygodniu. Jeśli nie zatroszczę się o obniżenie poziomu stresu, to nie sprawi, że jutro nie będę w stanie wstać z łóżka z bólu ciała i duszy. Jeśli dziś nie zacznę doceniać mojego partnera, nie doprowadzi nas to do rozstania w ciągu kolejnego tygodnia. 

Jeśli jednak spojrzymy na to z perspektywy 5 lat, zobaczymy wyraźnie jak nasze codzienne reakcje i decyzje determinują to, jak wygląda całe życie. Możesz mieć na to wpływ. 

Przedstawiam Ci Trening Pozytywnej Neuroplastyczności mózgu. 

„Neurony, które odpalają się razem, tworzą ze sobą połączenie. Stany psychiczne stają się cechami neuronalnymi. Dzień po dniu twój umysł buduje mózg. To właśnie naukowcy nazywają neuroplastycznością zależną od doświadczenia.”

Jak to działa?

Twój mózg jest ewolucyjnie zaprogramowany tak, aby potęgować potencjalne zagrożenia. Ten wspaniały system służy do przetrwania - w prehistorycznych czasach mogliśmy albo myśleć, że w krzakach czai się tygrys, nawet gdy go tam nie ma lub założyć, że go nie ma, kiedy tam był. Opłacalność rezultatów obydwu sytuacji jest łatwa do przekalkulowania. Problem w tym, że to domyślne ustawienie w obecnym tempie życia sprawia, że nasze mózgi często pozostają w trybie niepotrzebnego zaalarmowania, powodując nadmiar stresu i napięcia oraz wypaczając nasze reakcje na codzienne wyzwania.

Twój system nerwowy bazuje na dwóch trybach: responsywnym i reaktywnym. W tym pierwszym działasz i żyjesz w spokoju i pokoju, masz dostęp do kreatywnych rozwiązań i poczucia sprawczości. Drugi natomiast pełen jest lęku, poczucia niemocy i napięcia. Dzięki praktyce Pozytywnej Neuroplastyczności uczysz mózg bycia częściej w trybie responsywnym i cieszysz się wewnętrznym spokojem nawet w trudnych sytuacjach.

Motywacja do działania to ciekawa sprawa. Bombardowani ze wszystkich stron złotymi radami na zmotywowanie się wdrażamy coraz to nowe sposoby działania. Często już po kilku tygodniach wracamy do punktu wyjścia i... zaczynamy poszukiwania od nowa. Trudno działać z inspiracją i koncentracją, kiedy w naszym mózgu cały czas palą się czerwone lampki, a system nerwowy jest nastawiony na walkę i potęgowanie negatywnych bodźców. Potrzebujesz najpierw przeprogramować mózg i zacząć działać z lekkością.

Jak świadomie przeprogramować mózg na poziomie neurobiologicznym?

„Lekarstwem nie jest tłumienie negatywnych doświadczeń; kiedy się zdarzają, to się zdarzają. Chodzi raczej o wspieranie pozytywnych doświadczeń — a w szczególności o przyjmowanie ich tak, aby stały się stałą częścią ciebie”.

Chcesz przejść wspólnie przez całe to doświadczenie? Odbierz bezpłatną lekcję TPN klikając w przycisk!

Poznaj proces "HEAL"

Have a positive experience

Znajdź lub stwórz w swojej głowie pozytywny stan, taki jak spokój, radość czy nadzieja. To może być coś zupełnie prostego, jak miły dźwięk lub odczucie w ciele.

Enrich

Zakotwicz się w tym stanie poprzez poczucie wielu jego wymiarów, zaangażuj różne zmysły, wzbogać ten stan o nowe elementy - ułatwiasz mózgowi stworzenie nowego lub wzmocnienie isniejącego połączenia.

Absorb

Pozwól sobie dosłownie zatonąć w tych pozytywnych odczuciach, wchłaniając je niczym gąbka. W ten sposób połączenie neuronalne, które tworzysz trwale się zapisuje.

Link

W tym, opcjonalnym, kroku możesz na moment powrócić do innego, trudniejszego doświadczenia i spojrzeć na nie przez pryzmat nowo instalowanego stanu.

Czytaj więcej o TPN:

01

Witaj, świecie!

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać! Wpis testowy

02

Rytuał zakończenia roku

Jeśli co roku w grudniu mówisz sobie, że tym razem będzie inaczej i w Nowy Rok wejdziesz w poczuciu spokoju, sprawczości i z lekkością… Ale

03

04

Chcesz pracować indywidualnie?

.

Na tej stronie serwujemy ciasteczka! Pliki cookies są wykorzystywane do prawidłowego działania strony, analizy ruchu, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych.