KURS "POZNAJ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ JĘZYKÓW SZYBCIEJ"

Możesz w krótkim czasie mówić w obcym języku.
Wiem to na pewno, a skoro tutaj jesteś, Ty także to wiesz!

O kursie

Poznaj swój mózg i ucz się języków szybciej to kurs, który w krótkim czasie pozwoli Ci osiągnąć swobodę językową, o jakiej nie śniłaś! 

To 13 maksymalnie skondensowanych lekcji, które w minimalnym czasie pozwolą Ci przyswoić najważniejsza wiedzę i od razu zacząć działać! Poznasz informacje, których powinniśmy się uczyć w szkole – wtedy życie byłoby o niebo łatwiejsze. Wyzwolisz prawdziwy potencjał Twojego mózgu, ponieważ zrozumiesz, jak działać, aby prawidłowo go aktywizować podczas nauki. Dzięki temu zaczniesz szybko robić postępy i w krótkim czasie będziesz móc swobodnie się porozumiewać.

Ten kurs to esencja 12 lat poszukiwań najlepszych metod skutecznej nauki, setek przeczytanych artykułów i książek oraz lata doświadczenia jako lektorka i trenerka językowa.

Czas zacząć wykorzystywać dobrze to, co mamy i dzięki temu uczyć się łatwo, z pasją i efektami. Wchodzisz w to? 🙂 

A gdyby tak...

Dołącz do kursu "Poznaj swój mózg i ucz się języków szybciej" i doświadcz, jak szybko możesz uzyskać swobodę w mówieniu!

Odbierz bezpłatną lekcję i dowiedz się,
jak szybko zacząć mówić w nowym języku

Nauczysz się:
.

3 powody dla których zwykłe uczenie się więcej
NIE DZIAŁA
(a Ty nadal nie mówisz!):

Możesz uczyć się godzinami, ale jeśli nie aktywizujesz swojego mózgu w odpowiedni sposób, ilość tego, co zapamiętujesz jest naprawdę mała. 

To oznacza, że zwykłe uczenie się więcej nie gwarantuje sukcesu i założę się, że znasz te sytuacje kiedy uczysz się dużo, a rezultatów brak. Twoje wyniki nie zależą od ilości poświęcanego czasu. Tym, co się liczy jest to, CO W TYM CZASIE ROBISZ I CZY TE DZIAŁANIA DOPASOWANE SĄ DO TEGO JAK TWÓJ MÓZG PRZETWARZA INFORMACJE.  Tego nauczysz się w tym kursie. 

Mimo, że czasem czujemy się jak superbohaterowie, jestem pewna, że Twój dzień też ma 24 godziny. 

Możemy udawać, że zawsze da się zrobić więcej, choć prawda jest taka, że kluczem do pięknego życia jest balans. Dodawanie więc sobie kolejnych językowych zadań prędzej poprowadzi Cię do wypalenia językowego i całkowitego porzucenia nauki. Sęk nie tkwi w tym, aby robić więcej, lecz działać mniej i mądrzej. Resztę czasu natomiast możesz poświęcić swoim bliskim, pasjom lub czemukolwiek, co teraz zaniedbujesz z powodu braku czasu.

Możesz się uczyć do oporu, ale jeśli Twój umysł podświadomy nie jest z Tobą na pokładzie, Twoje wysiłki idą na marne. 

Lubimy myśleć, że świadomie kształtujemy swoją rzeczywistość, prawda jest taka, że to umysł podświadomy zarządza wszystkim, co robimy. Ograniczające Cię wzorce myślowe prowadzą do przytłaczających emocji powiązanych z nauką języka. Te z kolei sprawiają, że trudno zadbać o konkretne, wspierające progres zachowania i nawyki. W ten sposób wpadasz z błędne koło językowych porażek. Czas z tym skończyć, wskakuj na pokład kursu i przygotuj się na prawdziwe rezultaty językowe.  

Skąd wiesz, że możesz
mi zaufać?

Jestem zakochaną w mózgu i jego potencjale poliglotką, trenerką kompetencji miękkich i treningu pozytywnej neuroplastyczności mózgu. Tak, niektórzy może wolą nerki, ja jednak jestem zdania, że to nasz mózg jest absolutnie wyjątkowy i przekazując wiedzę na temat jego działania pomagam uczyć się łatwiej, szybciej i przyjemniej oraz czerpać więcej satysfakcji z życia.

Kiedy masz samochód, to dbasz o niego, tankujesz go, robisz przeglądy i wiesz jak go uruchomić, aby dojechać do celu. 

Czas dowiedzieć się tego samego o Twoim mózgu 🙂

Sprzedaż kończy się za:

Dni
Godziny
Minuty

POZNAJ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ JĘZYKÓW SZYBCIEJ- BASIC

dostęp do kursu online
PLN 397
 • Roczny dostęp do kursu na wygodnej platformie
 • Notatki wizualne dla każdego modułu
 • “Wyzwania dla mózgu”, czyli kreatywne karty pracy pomagające przełożyć wiedzę na praktykę
 • Pakiet bonusów
 • Materiały uzupełniające do dalszej pracy

POZNAJ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ JĘZYKÓW SZYBCIEJ- SUPPORT

dostęp do kursu online
PLN 797
 • Roczny dostęp do kursu na wygodnej platformie
 • Notatki wizualne dla każdego modułu
 • “Wyzwania dla mózgu”, czyli kreatywne karty pracy pomagające przełożyć wiedzę na praktykę
 • Pakiet bonusów
 • Materiały uzupełniające do dalszej pracy
 • 3 indywidualne, 60-minutowe sesje coachingu językowego ​
Karolina Dulowska

Kurs „Poznaj swój mózg” to petarda!
Realizacja kolejnych lekcji była dla mnie połączeniem, tego co przyjemne z pożytecznym.
Weronika za pomocą kursu przekazuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne wskazówki, które z powodzeniem od razu możesz zastosować w swoim procesie nauki języka.

Dzięki kursowi stworzyłam optymalny dla mnie system nauki języka obcego oraz
przełamałam strach przed mówieniem w języku obcym.
Dzięki Weronika za ogrom pozytywnej energii, praktycznej wiedzy i motywacji do efektywnego działania <3


Kurs posiada gwarancję jakości: jeśli w ciągu dwóch tygodni uznasz, że to nie kurs dla Ciebie, otrzymasz zwrot Twojej wpłaty bez zbędnych pytań.

Co znajdziesz
w kursie

Efektywne metody zapamiętywania

Nauka języków może być czystą radością, ale nie chcesz przecież spędzać nad nią każdej wolnej chwili, prawda? Poznaj metody, które, dzięki dopasowaniu do pracy Twojego mózgu, naprawdę działają. W ten sposób zaczniesz uczyć się mniej i znacznie szybciej.

Praca mentalna bazująca na Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności

Przeprogramuj swoje podejście do języka dzięki odkryciom neuronauki. Twój mózg to szef całego procesu i naprawdę ważne jest, aby stał po Twojej stronie. Poznaj sposoby na to, aby przetransformować swoje przekonania oraz nawyki tak, aby sprzyjały szybkiemu progresowi.

Narzędzia pomagające w organizacji

Czasem wydaje Ci się, że nie ma opcji, aby uporać się ze wszystkimi zadaniami, a co dopiero dodatkowo z nauką języka? Jeśli tak, odpowiedź jest prosta: potrzebujesz mądrej i sprytnej strategii działania. Zobacz jak planować z głową i osiągaj wyniki nawet przy niewielkiej ilości poświęcanego czasu.

Jak wygląda kurs?

Nie musisz się przemieszczać – kurs jest do dyspozycji gdzie tylko chcesz!

Możesz z niego korzystać w domu, w pracy oraz w podróży. Zawsze gdy masz wolnych kilka minut. 

Kurs ma formę nagrań video. Możesz je oglądać na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

Znajdziesz w nim także wersję audio, które możesz pobrać na swój komputer i słuchać offline! Dzięki “Wyzwaniom dla mózgu”, czyli unikalnym kartom pracy własnej, wykorzystasz maksymalnie informacje zawarte w każdej lekcji i po prostu zaczniesz DZIAŁAĆ – tyle, że znacznie mądrzej, niż przedtem 🙂 

Nagrania video ze skondendsowaną dawką wiedzy dotyczącej konkretnego aspektu nauki języka

Wyzwania dla mózgu aby przekuć wiedzę na praktykę

Mapy myśli dla szybkich powtórek i lepszego przyswajania

Transkrypty wszystkich lekcji

Monika Zdanek

Kurs jest niesamowity! Zastosowanie tylko kilku elementów pozwoliło mi w kilka miesięcy przeskoczyć w języku francuskim z poziomu A1 do A2/B1. Aż strach pomyśleć co by się stało gdybym zastosowała je wszystkie 😊 Postanowiłam też uczynić naukę jak najprzyjemniejszą dla mnie. Ponieważ bardzo polubiłam polską wersję Mikołajka zaczęłam poszerzać swoje słownictwo i znajomość struktur gramatycznych czytając go w oryginale i tworząc ze słownictwa mapy myśli. Wszystko to sprawiło że będąc w tym roku kilka dni we Francji, mówiłam kiedy się dało i byłam zdziwiona skąd znam niektóre słowa czy konstrukcje, nie miałam też problemów z załatwieniem czegokolwiek (choćby z wymianą niedziałającego karnetu na metro). A Francuzi byli bardzo mili, starali się zrozumieć i cieszyli się że ktoś próbuje mówić w ich języku.

Sprzedaż kończy się za:

Dni
Godziny
Minuty

Ucz się GDZIEKOLWIEK chcesz

Jak wygląda program kursu?

W tej lekcji dowiesz się jak działa pamięć oraz jak mózg przetwarza informacje, które mu podajesz. Poznasz poszczególne elementy mózgu, które odgrywają ważną rolę w procesie nauki i sposoby na to, jak pomagać mózgowi w chłonięciu wiedzy niczym gąbka.

Ta lekcja pomoże Ci wykorzystywać niedoskonałości mózgu tak, aby działać skuteczniej. Mózg także popełnia błędy, ale ich świadomość pozwala Ci dostosować swój styl nauki w taki sposób, aby obrócić je na swoją korzyść. Tego właśnie dowiesz się w tej części kursu.

W tej lekcji poznasz sposoby, które sprawiają, że Twoje neurony szaleją, a nauka staje się nie tylko bardziej skuteczna, ale naprawdę ciekawa.

UWAGA: część z tych metod może być dla Ciebie niesztampowa i zupełnie nie przypominać szkolnej nauki – to właśnie czyni je skutecznymi ponad miarę!

Poznasz modele pracy z językiem, które sprawiają, że Twój mózg pracuje na najwyższych obrotach, a Ty masz lepsze efekty poświęcając mniej czasu na naukę. Dowiesz się o metodach na “przyspieszanie” pracy mózgu, które pozwolą Ci na jeszcze lepsze wykorzystanie czasu inwestowanego w kontakt z językiem.

W tej lekcji skupimy się na sprytnym rozkładaniu nauki w czasie oraz na kilku elementach, które sprawią, że Twoje plany zaczną dawać realne rezultaty.

Jeśli masz samochód, to na pewno regularnie go tankujesz, zmieniasz w nim olej oraz robisz przegląd. Co zabawne, czasem o samochód dbamy bardziej niż o własny mózg, mimo, że ten jest naszym najważniejszym narządem!

Na efektywność Twojego mózgu wpływają różne czynniki i w tej lekcji omówimy dokładnie jak dbać o tą niesamowitą maszynę, aby osiągać ponadprzeciętne wyniki.

Jeśli zależy Ci na szybkich postępach i ciągłym rozwoju bez inwestowania dużej ilości czasu – ta lekcja jest dla Ciebie. Poznasz sposoby stworzenia nawyków, które sprawią, że z tygodnia na tydzień będziesz czuć więcej i więcej swobody językowej. Dodamy do tego uniwersytetową filozofię podążania za własną radością, a Ty będziesz się uczyć nie tylko szybko, ale też z radością.

Komunikacja to najważniejsza kwestia poznawania nowego języka – w końcu przecież po to się go uczymy! Pytanie jest jedno: JAK ZACZĄĆ MÓWIĆ OD SAMEGO POCZĄTKU? 

W tej lekcji poznasz Formułę Szybkiego Mówienia, która pomoże Ci od razu się komunikować (nawet jeśli zaczynasz zupełnie od zera!). Dowiesz się także jak mądrze wykorzystywać każde konwersacje, aby widzieć progres ze spotkania na spotkanie. Poczuj się pewnie w nowym języku już w pierwszych tygodniach nauki!  

Jak zapamiętywać niekończące się listy słówek? Co sprawia, że zapamiętujemy, a kiedy jedynie tracimy czas? Jak mądrze powtarzać, aby słownictwo zostawało z nami na stałe?

W tej lekcji poznasz 3 sposoby nauki nowego słownictwa, które w krótkim czasie pozwolą Ci zapamiętywać nie tylko łatwiej, ale i na dłużej. Czas skończyć wkuwanie słówek na rzecz bardziej kreatywnych, i przede wszystkim bardziej skutecznych, metod! 

Czy nam się to podoba czy nie, gramatyka stanowi nieodłączną część nauki języka. Możemy uczyć się jej w bólach i wkurzać na każdą nieregularność albo znaleźć sposób na łatwe, mądre i przede wszystkim praktyczne podbijanie kolejnych gramatycznych zagadnień. Proste triki, które poznasz w tej lekcji pomogą Ci w szybkim rozkładaniu gramatyki na czynniki pierwsze. Dzięki temu nabierzesz tempa w zapamiętywaniu tego, co kluczowe, żeby MÓWIĆ LEPIEJ.

Na deser czas na pozostałe aspekty budujące Twoje językowe imperium. Ta część kursu przeprowadzi Cię przez najbardziej angażujące metody słuchania, czytania i pisania. Nauczysz się działać mądrze w każdym z tych obszarów, aby zminimalizować czas poświęcany na językowe działania i zmaksymalizować rezultaty.  Zapnij więc pasy – ten moduł sprawi, że nabierzesz takiego rozpędu, że trudno będzie Cię zatrzymać! 

To nie wszystko - czekają na Ciebie także bonusy!

Czasem czujesz, że lepiej się w ogóle nie odzywać, bo jeszcze powiesz coś głupiego? A może wypominasz sobie własne pomyłki długo po tym, kiedy miały miejsce? Czy ta nakręcająca się spirala sprawia, że czujesz się coraz bardziej zablokowana, jeśli chodzi o mówienie? 

 

Perfekcjonizm to zmora wielu uczących się. Ma on swoje podłoże w sposobie funkcjonowania mózgu, ale nie martw się – w tej lekcji nie tylko go zdemaskujemy, ale też dowiesz się, co robić, aby przestał być dla Ciebie uciążliwy, dzięki czemu Twoja nauka języka wejdzie na kolejny poziom.

Lekcja z przymrużeniem oka, na deser 🙂

Poznaj różnice między mózgiem żeńskim i męskim oraz obróć je na swoją korzyść w nauce języka.

Skutki uboczne tej lekcji: lepsze porozumienie z płcią przeciwną oraz nagły wzrost empatii.

– Poradnik jak wykorzystać kurs do maksimum

– Checklista przed pierwszymi konwersacjami

– Karta przygotowania do konwersacji

– Wzór mapy myśli dla słownictwa 

– Wzór mapy myśli dla gramatyki

– Medytacje pozytywnej neuroplastyczności programujące Twój mózg na spokój i radość powiązaną z nauką 

i więcej (lubimy zaskakiwać!)…

Jeśli jesteś gotowa na zamianę:

Długich i żmudnych godzin nauki języka bez poczucia spełnienia

Lekkość i radość powiązaną z rozwojem językowym

Nieskutecznych i nudnych metod nauki

Robienie tego, co lubisz i tak jak lubisz ( z szybkimi postępami!)

Poczucia niechęci na samą myśl o zabraniu się za cokolwiek powiązanego z językiem

Poczucie podekscytowania myśląc o kolejnej językowej przygodzie

Wydawanie pieniędzy na co raz to nowe magiczne metody, które nie poprawiają Twojej znajomości języka

Konkretny zestaw działań, wyjaśniony krok po kroku, który bazuje na tym, jak Twój mózg przyswaja informacje

Lęk przed odezwaniem się w obcym języku (a już na pewno nie przy znajomych z pracy, albo native’ie)

Pewność siebie w komunikacji z innymi (niezależnie od tego z kim rozmawiasz!)

Dołącz do kursu już dziś:

Sprzedaż kończy się za:

Dni
Godziny
Minuty

POZNAJ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ JĘZYKÓW SZYBCIEJ- BASIC

dostęp do kursu online
PLN 397
 • Roczny dostęp do kursu na wygodnej platformie
 • Notatki wizualne dla każdego modułu
 • “Wyzwania dla mózgu”, czyli kreatywne karty pracy pomagające przełożyć wiedzę na praktykę
 • Pakiet bonusów
 • Materiały uzupełniające do dalszej pracy

POZNAJ SWÓJ MÓZG I UCZ SIĘ JĘZYKÓW SZYBCIEJ- SUPPORT

dostęp do kursu online
PLN 797
 • Roczny dostęp do kursu na wygodnej platformie
 • Notatki wizualne dla każdego modułu
 • “Wyzwania dla mózgu”, czyli kreatywne karty pracy pomagające przełożyć wiedzę na praktykę
 • Pakiet bonusów
 • Materiały uzupełniające do dalszej pracy
 • 3 indywidualne, 60-minutowe sesje coachingu językowego ​

CO MÓWIĄ INNI?

Opinie o kursie:

Milena Miszkiel

Dla mnie kurs „Poznaj swój mózg” to inwestycja w siebie. Mówią nam w szkole: ucz się. Ale nie mówią – jak mamy to robić! Dla mnie w szkole podstawowej obowiązkowym przedmiotem powinny być właśnie lekcje o mózgu i wszelkich technik zapamiętywania. Myślę, że dzięki temu każdemu byłoby o wiele łatwiej wykorzystywać potencjał naszej maszyny, jakim jest mózg. W tym kursie jest teoria, owszem, ale przede wszystkim mamy też dużo praktyki, która ma podkręcić działanie naszego mózgu. Poza trikami na zapamiętywanie, również spodobały mi się medytacje. Do tego jest wiele odnośników do dodatkowych źródeł, w tym książek – a ja kocham książki i czytam je bez opamiętania. Kurs „Poznaj swój mózg” z przyjemnością polecam maturzystom i studentom, którzy mogą dzięki niemu pomóc sobie w nauce. Jeśli Weronika stworzy kiedykolwiek kurs gdzie będą ćwiczenia mózgu stworzone specjalnie dla najmłodszych – kupię od razu dla moich pociech!

Kurs „Poznaj swój mózg” pozwolił mi na poszerzenie wiedzy o mózgu i wykorzystanie jej w procesach nauczania i uczenia się języków obcych, a także skuteczne pozyskiwanie wiedzy z innych dziedzin. Szczególnie pomocne okazały się nagrania video oraz polecane materiały dodatkowe rozszerzające każde z omawianych zagadnień. Rzetelnie przygotowane materiały i notatki wizualne pozwoliły mi na szybkie opanowanie informacji zawartych w kursie.

Monika Bogucka

Kurs „Poznaj swój mózg i ucz się języków szybciej” to po prostu sztos. Mnóstwo technik, tipów i informacji na temat tego jak przygotowywać się do nauki, czym karmić swój mózg by łatwiej przyswajać wiedzę oraz w jaki sposób efektywnie się uczyć. Dzięki kursowi nie tylko robię szybkie postępy w nauce języka angielskiego, ale także nauczyłam moją 10-letnia córkę , jak organizować sobie naukę i w jaki sposób efektywnie, szybko i bez marnowania czasu się uczyć. Polecam!!! Kto nie kupi ten trąba 🙂

Angelika Rudecka

Kurs “Poznaj swój mózg” to najlepszy prezent jaki możemy sobie sprawić. Do każdej lekcji dołączona jest przepiękna notatka wizualna w postaci mapy myśli co pozwala dodatkowo utrwalić przyswojoną wiedzę w przyjemny sposób. Dzięki materiałom dodatkowym, które są niezmiernie ciekawe, mogę pogłębiać swoją wiedzę o tej tematyce. Kurs uświadomił mi gdzie popełniam błędy, podczas nauki. Pokazał mi również jak powinny wyglądać prawidłowe sesje nauki, dzięki czemu nie mam już problemu z uczeniem się, a wręcz sprawia mi ono przyjemność. Zachęcam do zakupu, ponieważ kurs zmieni wasze życie na lepsze i sprawi, że pokochacie naukę języków.

Estera Hrynko

Czy to kurs dla Ciebie?

Magda Pisula

Kurs pomógł mi zmienić moje dotychczasowe podejście do nauki oraz zwalczyć błędne przekonania na ten temat, a także zrozumieć procesy zachodzące w mózgu. Materiały przygotowane przez Weronikę są świetne; bardzo rzetelnie a zarazem bardzo prosto przedstawione zagadnienia które pomogą łatwiej i szybciej się uczyć. Rewelacyjną pomocą są notatki wizualne a także wyzwania do każdej lekcji, które pomagają sprawdzić i utrwalić wiedzę z poszczególnych lekcji.  Serdecznie polecam ten kurs.

Kurs „Poznaj swój mózg” jest naprawdę wartościowy.
Dostarcza dużo wiedzy dzięki czemu można dowiedzieć się, zrozumieć jak działa mózg i na tej podstawie stworzyć dobre nawyki aby osiągnąć rezultaty.
Pozwoliło mi to poznać jak uczyć się łatwiej oraz bardziej efektywnie 🙂
Dlatego warto poszerzać swoją wiedzę dotycząca naszego najważniejszego organu, którym jest mózg. Pozwala to na przyjemniejszą naukę z widocznymi efektami.
Dzięki temu można zaoszczędzić czas, który warto przeznaczyć na odpoczynek oraz dłuższy sen, który regeneruje i wpływa na efektywną naukę.

Marcin Kopala

CO MÓWIĄ INNI?

Opinie o kursie:

FAQ

Po zakończeniu płatności otrzymasz automatyczną wiadomość z danymi do logowania do Twojego panelu kursu. Wystarczy, że klikniesz w dołączony link, a przeniesiesz się do kursu. Od tego momentu możesz zaczynać działać 🙂

Kurs jest dla Ciebie dostępny przez 365 dni od daty zakupu. Możesz przerabiać go kiedy chcesz i gdzie chcesz. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz cieszyć się wolnością językową. Warto trzymać się grupowego grafiku, który nie tylko Cię zmotywuje, ale także da szansę wykorzystać sesje coachingu grupowego do maksimum. To także sposób na to, aby sprawnie przejść przez kurs i zacząć stosować zdobytą wiedzę w praktyce, a to kluczowa kwestia! 🙂

W cenie kursu otrzymujesz dostęp do wygodnej platformy z nagraniami video oraz audio, materiały do pracy własnej oraz całe bogactwo materiałów bonusowych, które ułatwią Ci codzienną naukę. Jeśli zdecydujesz się na pakiet SUPPORT, weźmiesz udział w trzech w sesjach coachingu 1:1. Sesje coachingowe są jak ekstra dopalacz postępów w nauce, bo pracujemy na Twoich konkretnych wyzwaniach dotyczących nauki języka. Rozwiążemy je wspólnie, a Ty możesz dzięki temu w jeszcze szybszym tempie iść do przodu 🙂

To zależy od Ciebie i od ilości czasu jakim dysponujesz. To, co obiecuję Ci z mojej strony to rzetelne informacje na temat tego jak się uczyć w zgodzie z działaniem Twojego mózgu oraz wysokiej jakości materiały, które ułatwią Ci przyswojenie tej wiedzy. Nie obiecuję gruszek na wierzbie i mówię otwarcie: aby kurs działał trzeba go przerobić i wdrożyć w praktykę wiedzę, którą otrzymujesz. Wtedy dzieje się magia.

Wątpię 🙂 

W zasadzie, jestem go na tyle pewna, że daję Ci 14-dniową gwarancję. Jeśli kurs nie będzie Ci odpowiadał, po prostu prześlij email, a ja zwrócę Ci pieniądze.

Sprzedaż kończy się za:

Dni
Godziny
Minuty

Zapisz się na listę zainteresowanych, odbierz bezpłatną lekcję i dowiedz się,
jak szybko zacząć mówić w nowym języku

Nauczysz się:
.
.
.

Na tej stronie serwujemy ciasteczka! Pliki cookies są wykorzystywane do prawidłowego działania strony, analizy ruchu, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych.