Czym jest neuroplastyczność mózgu?

Neuroplastyczność to wrodzona cecha tkanki nerwowej mózgu polegająca na tworzeniu nowych połączeń międzyneuronalnych. Odpowiada za większość funkcji mózgu, na przykład za adaptację, samonaprawę czy też procesy uczenia się i pamięci. Poprzez pracę nad wzmacnianiem oraz tworzeniem połączeń odpowiedzialnych za poczucie spokoju, sprawczości i mocy, możesz  zatroszczyć się o wszystkie najważniejsze aspekty Twojej pracy i życia.

Jak pomoże Ci Trening Pozytywnej Neuroplastyczności?

Obniży stres i napięcie

Twój mózg jest ewolucyjnie zaprogramowany tak, aby potęgować potencjalne zagrożenia. Ten wspaniały system służy do przetrwania - w prehistorycznych czasach mogliśmy albo myśleć, że w krzakach czai się tygrys, nawet gdy go tam nie ma lub założyć, że go nie ma, kiedy tam był. Opłacalność rezultatów obydwu sytuacji jest łatwa do przekalkulowania. Problem w tym, że to domyślne ustawienie w obecnym tempie życia sprawia, że nasze mózgi często pozostają w trybie niepotrzebnego zaalarmowania, powodując nadmiar stresu i napięcia oraz wypaczając nasze reakcje na codzienne wyzwania.

Pomoże Ci wyjść
ze stanu uciekaj lub walcz

Twój system nerwowy bazuje na dwóch trybach: responsywnym i reaktywnym. W tym pierwszym działasz i żyjesz w spokoju i pokoju, masz dostęp do kreatywnych rozwiązań i poczucia sprawczości. Drugi natomiast pełen jest lęku, poczucia niemocy i napięcia. Dzięki praktyce Pozytywnej Neuroplastyczności uczysz mózg bycia w trybie responsywnym i cieszysz się wewnętrznym spokojem nawet w trudnych sytuacjach.

Zwiększy Twoją inspirację do działania​

Motywacja do działania to ciekawa sprawa. Bombardowani ze wszystkich stron złotymi radami na zmotywowanie się wdrażamy coraz to nowe sposoby działania. Często już po kilku tygodniach wracamy do punktu wyjścia i... zaczynamy poszukiwania od nowa. Trudno działać z inspiracją i koncentracją, kiedy w naszym mózgu cały czas palą się czerwone lampki, a system nerwowy jest nastawiony na walkę i potęgowanie negatywnych bodźców. Potrzebujesz najpierw przeprogramować mózg i zacząć działać z lekkością.

POZNAJ POTENCJAŁ TWOJEGO MÓZGU

Chcesz pracować indywidualnie?

.
.

Na tej stronie serwujemy ciasteczka! Pliki cookies są wykorzystywane do prawidłowego działania strony, analizy ruchu, zapewniania funkcji społecznościowych oraz korzystania z narzędzi marketingowych.